O nas

A A A

Szanowni Państwo

Zarząd Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec informuje że od 01-10-2016 r, ulega zmianie składka za treningi dzieci w Akademii. Nowa składka wynosi 40 zł miesięcznie ( przy jednym dziecku w Akademii) oraz 35 zł od dziecka przy dwójce bądź większej ilości dzieci.

Zwracam uwagę że jest to pierwsze podwyższenie opłaty od powstania Akademii czyli od 04-2013 r. Podwyżka wiąże się ze wzrostem kosztów funkcjonowania Klubu.

W sezonie 2015/2016 Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec odniosła szereg sukcesów sportowych , 

- drużyna Młodzików zdobyła Mistrza Podhalańskiej Ligi Okręgowej , następnie z    powodzeniem przebrnęła baraże i obecnie występuje w Małopolskiej  Lidze  Młodzików. Sukces sportowy spowodował znaczny wzrost kosztów utrzymania zespołu . Kilkukrotnie zwiększyły się koszty wyjazdów na mecze , oraz organizacji meczów u siebie. Awans nie był celem samym w sobie mamy ambicje na występy Naszej drużyny w MLM na dłuższy czas . Wiąże się to z dodatkowymi kosztami w trakcie sezonu jak również poza nim. Aby móc w przyszłości rywalizować z takimi drużynami jak Wisła , Cracovia , Sandecja czy Tarnovia potrzeba w sezonie zimowym rywalizować w Krakowie z drużynami na co dzień występującymi w MLM.

- Drużyna Orlika , która utrzymała się w 1 lidze Podhalańskiej , zasiliła rocznikiem 2005 zespół Młodzika występujący w MLM. Widząc jak duża różnica dzieli Piłkę Podhalańską od najlepszych drużyn w naszym województwie również planujemy w sezonie zimowym zgłoszenie drużyny Orlika do rozgrywek Krakowskich.

- Drużyna Żaka w sezonie 2015/2016 dwukrotnie zdobyła Mistrza Podhala , ( rywalizowali w systemie jednorundowym)  , rocznik 2007 zasilił w tym sezonie drużynę Orlika która z powodzeniem rozpoczęła sezon 2016/2017 odnosząc w pierwszym turnieju trzy zwycięstwa nie tracąc bramki.

- Drużyna Skrzata w sezonie 2015/2016 zajęła trzecie miejsce w swojej lidze . Grupa skrzat jest równocześnie grupą naborową . Jest to zespół najmłodszy , celem trenera jest zachęcenie młodego człowieka do aktywności sportowej i zachęcenie do gry w piłkę w późniejszym wieku. 

Nasze grupy począwszy od skrzata kończąc na młodziku są bardzo liczne od 20 do 32 osób . Przed nami sezon zimowy od pierwszego listopada rozpoczynamy treningi na hali w Czarnym Dunajcu ( być może również poza ) biorąc pod uwagę liczebność naszych grup oraz zainteresowanie treningami w Naszej Akademii zgłosiliśmy zapotrzebowanie na 15 godzin hali w Czarnym Dunajcu tygodniowo. Uważamy że istnieje konieczność podziału grup na mniejsze aby treningi zimowe były bardziej wydajne , i zawodnicy mogli szybciej podnosić swoje umiejętności. Duża ilość godzin , powoduje niestety to że  hala w Czarnym Dunajcu   będzie częściowo odpłatna , co spowoduje dalszy wzrost kosztów Akademii.

Zarząd Akademii podjął jednak decyzję że nie będzie dodatkowo podnosił opłat za treningi w związku z odpłatnością za halę i pokryje to ze środków własnych ( składka 40 zł , dotacja Gminna, sponsorzy )

 

z poważaniem 

Prezes Zarządu Andrzej Turaj