O nas

A A A

Młodziki Wisły Czarny Dunajec w kolejnym spotkaniu Małopolskiej Ligi Młodzika podejmowali na własnym terenie AS Progres Kraków Jerzego Dudka.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy stracili bramkę już w 1 minucie spotkania. Piłka po uderzeniu jednego z zawodników gości odbiła się od słupka i spadła pod nogi napastnika Progresu, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.

Nie załamało to gospodarzy, którzy w pierwszej połowie toczyli wyrównaną walkę z zawodnikami faworyzowanego Progresu, jednak gra toczyła się głównie w środkowej strefie i sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo z jednej i drugiej strony.

Druga połowa to bardzo dobra gra podopiecznych trenera Pawła Batkiewicza, którzy opanowali środkową część placu gry. W końcu przełożyło się to na bramkę, Barnowski odebrał piłkę jednemu z obrońców i umieścił piłkę w siatce wyrównując wynik spotkania. Wiślacy szli za ciosem i mogli wyjść na prowadzenie, Latawiec po akcji w bocznym sektorze wyłożył piłkę nadbiegającemu Masteli jednak ten uderzył nieczysto i piłka przeszła obok słupka. Zawodnicy Progresu atakowali jednak nie byli w stanie wypracować sobie klarownej sytuacji bramowej. Niestety w 48 minucie w zupełnie niegroźnej sytuacji jeden z obrońców gospodarzy wybijał piłkę na tyle niefortunnie, że ta trafiła pod nogi zawodnika gości, który bez namysłu oddał strzał a piłka po odbiciu od słupka wtoczyła się do bramki Bednarza. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Wiślacy przerwali passę 4 kolejnych zwycięstw na własnym terenie.

 

Szkoda bo uważam, że zasłużyliśmy na punkt w tym spotkaniu, jednak szczęście było po stronie gości. Mimo szybko straconej bramki zagraliśmy dobry mecz, nie tylko odrobiliśmy straty, ale mogliśmy wyjść na prowadzenie, niestety sami wypracowaliśmy przeciwnikowi sytuację na 2-1. Trzeba szukać pozytywów, w pierwszej rundzie wysoko przegraliśmy teraz graliśmy jak równy z równym, dobre prezentujemy się pod kątem motoryki, potwierdza to że jesteśmy dobrze przygotowani i teraz musimy pokazać to w najbliższym spotkaniu z Unią Tarnów

Trener: Paweł Batkiewicz

 

AP Wisła - AS Progres 1-2 (0-1)

 

Skład Wisła:

Jakub Bednarz

Maciej Haberny

Dominik Zatłoka

Norbert Szkodoń

Kacper Baran

Jakub Sobczak

Radosław Mastela

Artur Krużel

Kacper Latawiec

Szymon Barnowski

Oskar Macioł

Kacper Gackowiec

Tomasz Wilkowski

Damian Mrożek

Oskar Stopka

Michał Winnicki

Trener Paweł Batkiewicz

 

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJE: