O nas

A A A

Młodziki Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec zwyciężyli w turnieju rocznika 2004 rozgrywanego na sztucznej trawie, którego organizatorem była J&J Krakowska Szkoła Piłki Nożnej Pogoń.

W turnieju wzięły udział również zespoły: Tramwaj Kraków, J&J Pogoń I Kraków oraz Jadwiga Kraków, które to wraz z Wisłą utworzyły grupę A. W Grupie B o kwalifikacje grały Cracovia Kraków, Milenium Skawina, J&J Pogoń II Kraków oraz LKS Szaflary.

 Wisła w fazie grupowej pewnie pokonała 4-0 Jadwigę Kraków, zremisowała 1-1 z Pogoń Kraków, oraz wygrała 2-1 z Jadwigą Kraków pewnie awansując z pierwszego miejsca do kolejnej fazy.

 

W dalszej części turnieju dwie najlepsze drużyny z każdej grupy stworzyły grupę mistrzowską w której znalazły się: Wisła Czarny Dunajec, Pogoń II Kraków, LKS Szaflary oraz Jadwiga Kraków. Niespodzianką był brak w grupie mistrzowskiej Cracovii, która w meczu o awans uległa zespołowi LKS Szaflary. Wisła w pierwszym meczu zmierzyła się z innym reprezentantem Podhala LKS Szaflary. Brak koncentracji na samym początku spotkania i klub z Szaflar prowadził już 2-0, Wisła jednak nie złożyła broni i za sprawą atomowych uderzeń z dystansu Radka Masteli nie tylko odrobiła straty, ale również wyszła na prowadzenie. Obydwa zespoły zagrały ofensywnie jednak przy stanie 4-4 decydujący cios zadał Kacper Latawiec i młodziki z Czarnego Dunajca zdobyli trzy punkty.  W kolejnym spotkaniu Wiślacy szybko objęli prowadzenie po indywidualnej akcji Norberta Szkodonia, w dalszej części podwyższyli prowadzenie, jednak nie ustrzegli się błędów w obronie i ostatecznie wygrali 2-1. W ostatnim spotkaniu Wiślacy zmierzyli się z zespołem gospodarzy J&J Pogoń II Kraków, przed meczem było wiadomo, że zwycięzca tego spotkania będzie zwycięzcą turnieju. Wiślacy prowadzili już 2-0 jednak gospodarze odrobili straty, jednak ostatnie słowo podobnie należało do Wiślaków, którym zwycięstwo ponownie zapewnił Kacper Latawiec. Wiślacy fazę finałową zakończyli z kompletem zwycięstw, drugie miejsce dla J&J Pogoń II Kraków a trzecie dla LKS Szaflary, Cracovia wygrała grupę zespołów, które nie zakwalifikowały się do finałów zajmując piąte miejsce.

 

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Kuba Bednarz, statuetką króla strzelców odebrał Łukasz Wójciak z LKS Szaflary.

 

... Gratulacje dla całego zespołu, pokazaliśmy charakter w kluczowych meczach, gdzie do końca graliśmy o zwycięstwo. Nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie, jednak jesteśmy po serii treningów z większym obciążeniem i koncentrujemy się głownie na przygotowaniu do rundy wiosennej a nie na poszczególnym turniejach w okresie zimowym, dlatego tym większe gratulacje dla chłopaków..

Trener Paweł Batkiewicz

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez J&J Sport Center