O nas

A A A

W środę 16.11.16 w Nowym Targu odbył się towarzyski mecz, w którym zmierzyły się występujący w lidze wojewódzkiej zespół Akademii Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec z Kadrą PPPN w kategorii wiekowej - Młodzik ( zawodnicy z rocznika 2004, 2005).

Od początku optyczną przewagę mieli występujący w roli gości Wiślacy, jednak dobrze i szczęśliwie bronili się podopieczni trenera Jabłońskiego. Zawodnicy z Czarnego Dunajca dochodzili do kolejnych sytuacji jednak bramkarz gospodarzy dobrze spisał się przy akcjach Barnowskiego i sprytnie rozegranym rzucie rożnym zakończonym strzałem Masteli, natomiast Zatłoka strzelił obok bramki. W końcu przewaga Wiślaków przyniosła efekt bramkowy, Barnowski wykorzystał prostopadłe podanie Szkodonia i sytuację sam na sam z bramkarzem zamienił na gola. W pierwszej połowie spotkania Barnowski trafił ponownie wykorzystując długie podanie Habernego i niezdecydowanie obrońców Kadry PPPN. Gospodarze w pierwszej połowie oddali jeden celny strzał na bramkę Macieja Habernego i zasłużenie przegrywali do przerwy.

Po zmianie stron trener Batkiewicz nominował do gry zmienników, jednak obraz gry nie uległ zmianie w dalszym ciągu Wiślacy dominowali i dochodzili do kolejnych sytuacji bramkowych, po jednej z nich skuteczny tego dnia Barnowski strzelił trzecią bramkę po świetnym podaniu Krużla. Reprezentanci Kadry PPPN głownie opierający się na zawodnikach zespołów Podhala Nowy Targ i Wiatr Ludzmierz próbowali wykorzystać kary czasowe Zatłoki i Barana jednak nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Wisła szła za ciosem jednak świetnych sytuacji nie wykorzystali Latawiec i Winnicki. Dzieła zniszczenia dokonał Latawiec i Wisła prowadziła 4-0. W końcówce gospodarze walczyli o honorowe trafienie jednak dobrze w bramce spisał się Kuba Bednarz.

Cieszy zwycięstwo w prestiżowym spotkaniu, ale najbardziej postęp jaki zrobiła ta drużyna w czasie ostatnich pięciu miesięcy. Gdy zaczynaliśmy sezon przygotowawczy byliśmy mieszanką złożoną z chłopaków z rocznika 2005, do tego zaledwie kilku zawodników z rocznika 2004 oraz kilku nowych zawodników, którzy nigdy nie grali w rozgrywkach ligowych i nie trenowali w klubach a dzisiaj grają w pierwszym składzie. Ciężko pracowaliśmy i dzisiaj mamy prawdziwą drużynę, w której jest świetna atmosfera i chęć do gry w piłkę i rozwijania swoich umiejętności. Tym spotkaniem kończymy pewien etap i przechodzimy do kolejnego i stawiamy sobie nowe cele na dalszą część sezonu

Paweł Batkiewicz - trener Akademi Piłkarskiej Wisła Czarny Dunajec

 

Skład Akademi Piłkarskiej Wisły Czarny Dunajec:

Maciej Haberny, Jakub Bednarz, Damian Mrożek, Norbert Szkodoń, Michał Winnicki, Dominik Zatłoka, Artur Krużel, Radosław Mastela, Szymon Barnowski, Jan Klimowski, Kacper Latawiec, Kacper Baran, Jakub Sobczak, Tomasz Wilkowski.

 

Skład Kadry PPPN:

Topór Eric, Święchowicz Jan, Kluś Bartłomiej, Truty Jakub, Jankowski Paweł, Haręza Michał, Bakiewicz Piotr, Wojas Maksymilian, Rozmus Filip, Mikołajczyk Maciej, Chorąży Maciej, Obrochta Kamil, Knesz Kamil.

 

Kadra PPPN - A.P. Wisła Czarny Dunajec - 0-4 (0-2)

7' - Barnowski Szymon, 19' - Barnowski Szymon, 41' - Barnowski Szymon, 44' - Latawiec Kacper

 

ZAPRASZAMY DO GALERII !